• м. Львів, вул.Промислова, 27
 • +38 (032) 243-14-59
 • +38 (067) 675-59-62
 • info@yarta.com.ua

Канальный кондиционер

Кондиціонери канального типу. Особливості та ціни

Канальний кондиціонер – популярне рішення для приміщень з підвісними стелями. Система кондиціонування канального типу знаходить застосування в офісах, магазинах, готелях, ресторанах, в приватних будинках і квартирах. Установка канального кондиціонера можлива під час будівництва або капітального ремонту.

Щоб забезпечити комфортний мікроклімат в приміщеннях, важливо правильно підібрати канальний кондиціонер по потужності, врахувати всі особливості його монтажу і вчасно проводити технічне обслуговування.

Що таке канальний кондиціонер і який його принцип роботи

Кондиціонер канального типу – це різновид спліт-системи, призначений для забезпечення мікроклімату в декількох приміщеннях. Він складається з двох блоків – зовнішнього і внутрішнього. Від внутрішнього блоку, розташованого в поза стельовому просторі, йде система повітроводів, яка розподіляє охолоджене повітря по приміщеннях. При купівлі, у комплект входять внутрішній і зовнішній блоки та провідний пульт дистанційного керування. Спліт-системи канального типу в переважно доступні потужністю від 5 кВт до 25 кВт, проте існують моделі з потужністю до 60 кВт. Повітроводи потрібно проектувати індивідуально. Їх довжина і кількість вигинів будуть залежати від параметрів приміщень і повинні відповідати напору повітря, який створює вентилятор у внутрішньому блоці.

Переваги кондиціонерів канального типу

Системи кондиціювання в котрих застосовуються канальні кондиціонери мають суттєві переваги в порівнянні з іншими системами:

 • Рівномірність розподілу повітря в приміщенні. Наявність вентиляційних повітропроводів в системі кондиціювання дає можливість транспортувати підготовлене повітря туди де це найбільш потрібно в приміщенні, завдяки чому холодне повітря не дує на, швидкість повітря з розподільчих решіток значно менша ніж з настінних блоків кондиціонера, температура повітря однакова в усіх приміщеннях.
 • Вентиляція. Завдяки можливості підмішувати до рециркуляційного повітря до 20 % свіжого повітря. В такому випадку система кондиціювання стає і системою припливної вентиляції. Завдяки цьому поєднанню можна суттєво зекономити на встановленні окремої вентиляційної системи.
 • Покращення інтер’єру. Повітропроводи системи кондиціювання, як правило, прокладаються в будівельних конструкціях, а самі блоки встановлюються в технічних приміщеннях. Тому в інтер’єрі приміщення немає громіздких блоків чи теплообмінників, що безумовно покращує вигляд цих приміщень.
 • Обслуговування канальних кондиціонерів проводиться в технічних приміщеннях, тому такі регламентні роботи можна проводити без зупинки виробничого процесу.

Монтаж канального кондиціонера

Дуже важливим при встановленні канального кондиціонера є вибір місця де буде встановлено внутрішній блок. Цей блок є достатньо великого розміру і потребує доступу для періодичного обслуговування, тому його краще встановлювати в технічному приміщенні. Ще одним критерієм вибору місця є наявність каналізації та якнайменша відстань до зовнішнього блоку кондиціонера. Висота канального блоку залежить від потужності і може мати 25 – 40 см, тому стеля в місці його встановлення опуститься найнижче.

Основна проблема монтажу канального кондиціонера – це прокладання повітроводів за заздалегідь розробленою схемою, згідно з розрахунками руху повітря. Основним недоліком є розгалужена система повітропроводів, котра займає простір на стелі, але при правильному проектуванні з допомогою дизайнерських рішень цей недолік можна перетворити на перевагу.

Ціни на канальні кондиціонери

Для розрахунку і вибору канального кондиціонера слід враховувати багато факторів, таких як призначення приміщення, доступне місце встановлення внутрішнього і зовнішнього блоків, висота стелі, дизайн приміщення тощо. При оцінці вартості системи кондиціювання також варто враховувати не лише ціну самого кондиціонера, оскільки таке обладнання встановлюється разом із системою повітропроводів. Через це щоб розрахувати вартість системи необхідно звернутись до спеціаліста.

Обслуговування канальних кондиціонерів

Канальні кондиціонери потребують регулярного обслуговування. Оскільки такий кондиціонер має спеціальну конструкцію, для його очистки необхідний спеціальний інструмент тому краще залучити до таких робіт фахівців. Періодичність обслуговування залежить від інтенсивності використання кондиціонера, але ми радимо проводити такі роботи щонайменше два рази на рік навесні та восени. Це дозволить попередити проблеми з кондиціонером в розпал сезону.

Обслуговування канальних кондиціонерів включає наступні роботи:

 • чистка зовнішнього і внутрішнього блоків;
 • зняття і мийка дренажного піддону;
 • перевірка дренажної системи, електричних з’єднань, тиску фреону в системі;
 • дозаправка системи холодоагентом;
 • регулювання рівномірності розподілу температур у приміщеннях.