• м. Львів, вул.Промислова, 27
  • +38 (032) 243-14-59
  • +38 (067) 675-59-62
  • info@yarta.com.ua

Рекуперація повітря

Високі ціни на енергоносії змушують населення заощаджувати. Одним із можливих способів їх економити є повторне використання тепла. Завдяки сучасним технологіям це можна зробити і в системах вентиляції.

Рекуператори Львів

Отже, рекуперація це процес нагрівання повітря, що надходить в приміщення ззовні, теплом витяжного забрудненого повітря, котре видаляється з приміщення. Процес теплопередачі відбувається у спеціальних компонентах вентиляційних установок – рекуператорах повітря. Сьогодні на ринку доступні рекуператори різних типів, конструкцій та потужностей. Їх застосовують як для вентиляції невеликих квартир так і для систем вентиляції споруд промислового та комерційного призначення. Ефективність сучасних рекуператорів коливається в межах 60 – 90 %, залежно від умов експлуатації та конструкції. Використання рекуператорів в системах опалення та вентиляції дозволяє знизити витрату енергоносіїв на 40% протягом опалювального сезону.

В невеликих за розміром приміщеннях – гараж, підвал, кімната в квартирі багатоповерхівки доцільно застосовувати стінові рекуператори повітря. Їх основною перевагою є компактність. Вони встановлюються в товщі зовнішньої стіни, і таким чином не займають простір самого приміщення. Рекуператори такого типу стали досить популярними через помірну ціну та простоту використання і встановлення.

Для систем вентиляції приватних будинків застосовують рекуператори більшої продуктивності, котрі інтегруються в систему вентиляції чи повітряного опалення, та здатні забезпечити повітрообмін в цілому будинку. Такі теплообмінники встановлюються в окремих технічних приміщеннях чи на горищі, завдяки чому можна уникнути шуму, та покращити якість припливного повітря.

При вентиляції промислових будівель та споруд громадського призначення застосування систем вентиляції з рекуператорами є обов’язковим відповідно до вимог діючого ДБН. При великих продуктивностях систем вентиляції рекуператори мають малий термін окупності та дозволяють суттєво знизити витрату енергоносіїв.