• м. Львів, вул.Промислова, 27
  • +38 (032) 243-14-59
  • +38 (067) 675-59-62
  • info@yarta.com.ua

Тепловий насос та принцип його роботи

Каталог теплових насосів.pdf [6.53 Mb] (cкачиваний: 590)


Доцільність використання теплового насосу для обігріву будинку.

     Економія енергоресурсів при опаленні приміщень меншою мірою залежна від виду системи опалення та типу опалювальних приладів, а більшою мірою залежить від додаткових заходів щодо енергозбереження, застосованих при будівництві.  Серед них виділяють пасивні заходи з економії (утеплення стін та ущільнення віконних проємів); та альтернативні – використання низькопотенціальних джерел енергії. Одним з доступних способів використання такої енергії є тепловий насос. Додатковим плюсом є можливість інтеграції технології в раніше встановлені системи вентиляції та кондиціювання.

З кожним роком, через постійне підвищення тарифів на енергоносії, через здешевлення і вдосконалення обладнання - використання теплового насосу стає економічно доцільнішим.
Типи теплових насосів.

За принципом роботи можна виділити 5 типів теплових насосів

1. Грунт-вода з вертикальним колектором. Використовується при обмеженій площі прибудинкової ділянки. При такому випадку просвердлюється одна або декілька свердловин на глибину до 140-150 м. Вартість свердловин достатньо висока, проте через постійність температури грунту в товщі - такий тепловий насос має найвищий ККД.

2. Грунт-вода з горизонтальним колектором. Використовується при достатній площі земельної ділянки довкола будинку для встановлення трубопроводів. При такому способі трубопровід заповнений спеціальним розчином, закопаний в товщу грунту на глибині близько 1м.

 

3. Вода-вода. Використовується у випадку доступності поруч водойми. Перевага такого принципу полягає у відсутності витрат на свердління та розробку грунту. Через це вартість такого теплового насосу знижується.

 

4. Повітря-вода. Застосування такого ТН не потребує укладання трубопроводів. Тепло передається від зовнішнього до водяного теплообмінника. ККД такого ТН нижча за грунтові ТН, а ефективність залежить від температури зовнішнього середовища.

 

5. Повітря-повітря. Застовується при повітряному опаленні об’єкту. Тепло передається від зовнішнього повітря до внутрішнього приміщення, що працює як кондиціонер. Такий ТН теж залежний від температури довкілля. Основною перевагою даного джерела тепла є найнижча вартість такого типу ТН.

 

Для зменшення вартості всіх видів ТН - обладнання не підбирається на максимальну потужність, а для екстремальних умов дублюється тенами або газовим котлом. Хоча існує можливість проектування системи опалення без дублювання на максимальну потужність.
 

Принцип роботи теплового насосу.

При розширенні та стисканні фреону (технічний газ) у тепловому насосі, в силу термодинамічних процесів, відбувається циркуляція теплого повітря із зовнішнього блоку, що знаходиться за межами приміщення до внутрішнього блоку, що всередині об’єкту. Рух фреону по системі забезпечується компресором. При роботі компресора у зворотньому напрямку тепловий насос виконуватиме функцію кондиціонера.

Така система трансформує 1 кВт електричної енергії в 4 кВт теплової,  в той час як влітку технологію можна  використовувати для охолодження приміщення.