Повітряне опалення котеджу

     В Україні обігрів повітрям вже давно перестав  бути «новинкою», вже зараз переваги такої системи відчувають на собі тисячі родин в усіх регіонах України.

Переваги систем повітряного опалення.

     Працівники нашого підприємства встановлюють та обслуговують такі системи вже понад 10 років. Значний досвід експлуатації систем повітряного опалення в Україні довів ряд переваг таких систем в порівнянні з традиційними системами.

     Найвідчутніша перевага такого опалення – можливість одночасної вентиляції приміщень за рахунок подачі частини повітря ззовні. Потреба у вентиляції відчувається після утеплення фасаду і встановлення віконних склопакетів, що перекривають природній доступ свіжого повітря в кімнати. Водяне опалення в такій ситуації безсиле, а відкривання вікон – не економне та шкідливе для здоров’я мешканців внаслідок потрапляння переохолодженого повітря в кімнати.

     Інша перевага  систем повітряного опалення полягає в економії палива. Вона досягається за рахунок самого принципу опалення де проміжний теплоносій – вода -відсутній. За рахунок цього система стає менш інерційною, значно швидше реагує на зміну температурного режиму приміщень та температури назовні, а також відсутні затрати на прогрів системи (немає води та радіаторів). Внаслідок цього витрата палива зменшується на 15-20%. В традиційних системах опалення такого результату можна досягти з рахунок встановлення дорогої автоматики. Крім того, через відсутність водяного контуру, немає небезпеки замерзання системи (наприклад при вимкненні електроенергії, або при тривалій відсутності мешканців), а також легкий пуск та швидкий прогрів кімнат після тривалого відключення опалення – це важливо для заміських дач та котеджів де немає необхідності опалювати постійно.

     Існує хибна думка, що повітряне опалення сушить повітря чи спалює кисень, однак, вона не відповідає дійсності. Відносна вологість повітря знижується при нагріві повітря в будь-якому нагрівальному приладі, щоб у цьому переконатись достатньо в кімнаті багатоповерхівки встановити кімнатний гігрометр в опалювальний сезон він покаже відносну вологість повітря нижче 20 % при нормі 40-60%. В системах повітряного опалення є можливість контролювати відносну вологість повітря за рахунок встановлення додаткового приладу – зволожувача повітря. Спалювання кисню відбувається в установках де повітря нагрівається вище 80 оС до таких відносяться калорифери із спіралями розжарювання, та конвектори різних конструкцій, де такий процес має місце. В печах повітряного опалення температура нагрітого повітря контролюється автоматикою, котра при перегріванні теплообмінника вище 60 оС вимикає секцію нагріву, отже спалювання кисню не відбувається.

     До переваг таких систем відноситься і можливість використання системи повітропроводів для кондиціювання повітря приміщень в теплий період року. Для цього необхідно лише додатково встановити канальний кондиціонер. Його робота синхронізується з роботою повітронагрівача та управляється тим самим пультом управління що і піч.

     Найефективнішим та найдешевшим альтернативним джерелом енергії на сьогодні є тепловий насос з повітряним охолодженням конденсатора. По суті в систему повітряного опалення встановлюється кондиціонер з функцією теплового насоса. Така система дозволяє використовувати тепловий насос до температури довкілля вище  -8 оС для забезпечення потреб опалення будинку. При нижчих температурах довкілля система автоматично переходить на споживання газу. Експлуатація теплового насосу обходиться дешевше за експлуатацію газового обладнання в 1,5 рази, а в порівнянні з використанням електричних нагрівачів – в 3,5 рази. Крім того, в літній період, він буде працювати на охолодження повітря.

     Встановлення рекуператора дозволить заощадити на нагріванні припливного повітря котре потрапляє в систему знадвору. Для цього використовується теплота витяжного повітря, яке видаляється з приміщення.

     Все повітря, що циркулює в системі опалення проходить механічний фільтр (в базовій комплектації), є можливість, також, додаткового встановити електростатичний фільтр та НЕРА – фільтр котрі забезпечать значно вищу ступінь очистки повітря, а також ультра – фіолетову лампу для дезінфекції.

Принцип роботи системи повітряного опалення

  •      Серцем системи є газовий котел, у якому димові гази через теплообмінник передають теплоту згорання газу безпосередньо повітрю. Внутрішнє повітря приміщень забирається через забірну решітку, проходить через фільтр і потрапляє в теплообмінник, де нагрівається. До внурішнього повітря в камері змішування підмішується частина повітря з вулиці, тим самим забезпечуючи будинок свіжим повітрям. Нагріте та очищене повітря вентилятором транспортується через систему повітропроводів і з припливних решіток рівномірно роздається в приміщення. Припливні решітки та анемостати встановлюються переважно по периметру будівлі близько вікон та дверей в місці найбільших тепловтрат. Цей цикл постійно повторюється, до досягнення заданої Вами температури на термостаті.

         Управління системи здійснюється з програмованого термостата, на якому задається температура повітря, режими зима/літо та режим вентиляції. Крім цього, термостат можна програмувати на підтримання різної температури повітря протягом доби (напр. ранок, день, вечір, ніч) та протягом тижня щодобово.

         Влітку, при наявності кондиціонера, на термостаті встановлюється режим cool (охолодження). Система працює аналогічно як і в режимі опалення, тільки секція нагріву вимкнена, а повітря проходить через секцію охолодження (внутрішній блок кондиціонера канального типу).

         В період Осінь/Весна система може працювати в режимі вентиляції, коли не працюють секції нагріву та охолодження, а працює циркуляційний вентилятор, очищуючи повітря та подаючи частину свіжого.

Обладнання для повітряного опалення

     Ми пропонуємо установки наступних типів:

     На сьогодні, лідером з виробництва побутового обладнання для повітряного опалення є США та Канада. Наше підприємство має досвід співпраці з багатьма торговими марками, однак сьогодні ми пропонуємо обладнання преміум – класу виробництва компанії Lennox (США), а також обладнання бюджетного класу під торговими марками Tempstar та Ruud (США). Слід зауважити, що для вітчизняного ринку виробники виготовляють обладнання під відповідні параметри електричної мережі (220/380 В, 50 Гц), тому завозити його самотужки з-за океану в багатьох випадках недоцільно. Все пропоноване обладнання сертифіковане на території України та складається на заводах в США.

 

Залишились питання?

Напишіть нам, і ми залюбки відповімо Вам на будь-які запитання