Осушення та зволоження повітря

У плавальному басейні постійно випаровується велика кількість води. Це призводить до надмірної вологості повітря, яка сприяє утворенню конденсату на вікнах і стінах. З’являється корозія і цвіль, і, як результат, конструкція басейну швидше руйнується.

Особливу увагу при проектуванні системи вентиляції та осушення повітря басейнів треба приділити комфорту відвідувачів. Для цього потрібно дотримуватися таких правил:

  • температура повітря повинна бути на 2-3 градуси вища за температуру води;
  • неприпустимий протяг у зоні перебування людей;
  • відносна вологість має підтримуватися в діапазоні 55-60%;
  • щоб повітря не застоювалось і не пітніли вікна, треба забезпечити достатній повітрообмін.

Повністю уникнути випаровування з поверхні води неможливо, але обмежити його і знизити до оптимального розміру вологість можна за допомогою комплексу заходів:

  • вентиляція;
  • осушення;
  • вентиляція + осушення.

Вибір обладнання залежить від об’єму повітря в приміщенні басейну і площі дзеркала (поверхні) води.

  осушувач Львів

Системи осушення повітря та вентиляції басейнів

  • Перший спосіб застосовується в тому випадку, коли басейн вже побудований без системи вентиляції. Проходячи через осушувач, повітря віддає вологу і знову повертається в приміщення, а конденсат збирається в ємності або відводиться по дренажу в каналізацію. Одночасно повітря може бути очищене від пилу та інших домішок. Одним з недоліків застосування місцевих осушувачів є те, що вони виділяють тепло, кожен близько 0,3-5 кВт. Зазвичай осушувач повітря застосовується в комплексі з вентиляцією. Застосування осушувачів не вирішує проблеми вентиляції басейнів, так як не видаляє запахів, не забезпечує подачу свіжого повітря для дихання.
  • Другий, більш ефективний, спосіб боротьби з підвищеною вологістю - пристрій системи припливно-витяжної вентиляції з функцією осушення. Цей спосіб заснований на принципі постійного повітрообміну, і осушенні рециркуляційного повітря, тобто заміні відпрацьованого свіжим підготовленим. При цьому видаляються запахи, чого не може забезпечити осушувач повітря, ефективно запобігає конденсація вологи на вікнах і не займається корисна площа басейну. Повітропроводи повинні бути герметичні і теплоізольовані. Якщо є скляна покрівля, необхідно забезпечити її обдув. Струмені припливного повітря не слід направляти на поверхню води. Рухливість повітря у водної поверхні повинна бути мінімальною, так збільшення рухливості призведе до зростання випаровування води, погіршенню можливості регулювання відносної вологості.

Зволоження повітря

ЛьвівНадмірно сухе повітря в приміщенні може бути не тільки джерелом дискомфорту, але й причиною болі в горлі, проблем зі шкірою та дихальними шляхами та шкодить меблям, що призводить до зморщування, деформації та розтріскуванню деревини.

Відносна вологість – це вміст води в повітрі в відсотках при певній температурі. Доведено, що найбезпечнішим, з точки зору розмноження бактерій, вірусів, грибків, є рівень вологості від 35 до 50%. В зимовий період цей показник значно нижчий за норму.

Типи зволожувачів повітря

Для підтримання відносної вологості повітря в приміщенні в комфортних межах використовують зволожувачі. Зволожувачі бувають переносні та вбудовані в системи повітряного опалення, вентиляції та кондиціювання.

Переносні зволожувачі дозволяють регулювати рівень вологості тільки в певному приміщенні. Вбудовані зволожувачі дозволяють підтримувати рівень відносної вологості в цілому будинку одночасно. Такий зволожувач можна встановити як одразу після монтажу системи повітряного опалення, так і через певний час після ведення системи повітряного опалення в експлуатацію.

 

 

 

Залишились питання?

Напишіть нам, і ми залюбки відповімо Вам на будь-які запитання