02.02.2021

Як провітрити приміщення, не відкриваючи вікон

Прокидаєтесь вранці з відчуттям розбитості і втоми, хоча проспали достатню кількість часу?  Мучать постійні алергії та застуди?  З урахуванням того, що серйозних хронічних захворювань у вас немає, і ви молоді?

Однією з причин цих симптомів може бути брак свіжого повітря.  Герметичні склопакети, які стоять у нас вдома, створюють атмосферу термоса – надлишок вуглекислого газу і нестача свіжого повітря.  Часто в будинках ставлять кондиціонери, які можуть частково вирішити проблему. Ціна самого пристрою і ціна установки кондиціонера.

 

Але кондиціонер і навіть регулярне відкриття вікон не завжди вирішує проблему.  Щоб довести повітря до оптимального стану, потрібно тримати вікна відкритими не менше 15 хвилин кожну годину.  Запитайте самі себе: як часто ви провітрюйте приміщення?  Влітку дуже жарко, взимку дуже холодно, вранці, вдень і ввечері шумно і ще сотні причин, чому ви не провітрювати приміщення.

Найпростіше рішення, щоб провітрити приміщення не відкриваючи вікон – припливна вентиляція.  Її клапани ставляться двома способами: на стіні під стелею і над батареєю.  Обидва варіанти гарантують, що повітря, що надходить через спеціальні фільтри в клапанах, буде зігрітий і не буде заподіювати дискомфорт.

 

Чим шкодить відсутність провітрювання

Герметичність вікон – причина не тільки поганого самопочуття, але і швидко “псують” ремонт.  Конденсат – причина “потекшую” вікон, цвілі, бактерій і інших неприємних речей, що призводять у захворювань та алергії.  Статистика свідчить, що кількість алергенів в будинку (пил, бактерії, і т.д.) в осінньо-зимовий період збільшується майже в 16 разів.  Це все теж відбувається через те, що в приміщеннях варто теплий, але затхле повітря.

Припливна вентиляція добре себе зарекомендувала навіть в різних кліматах: і в Якутії з її холодними зимами, і в північній столиці Росії, з її вологим повітрям.  У приміщеннях з штучно налагодженою системою вентиляції пропадають проблеми з цвіллю і бактеріями – їх кількість помітно знижується, конденсат не псує вікна і шпалери, а самопочуття людини покращується.

 

Припливна вентиляція – суцільні плюси

Для роботи таких пристроїв не знадобитися електрику, а установка і обслуговування порівняно менше вимагають витрат, ніж новий ремонт, рахунки за ліки і покупка хімічних засобів проти мікроорганізмів і цвілі.  Установка не займе багато часу і не зіпсує ремонт.

Вентиляція приміщення важлива не менше, ніж здоровий сон і харчування.  Свіже повітря надає енергійності і легкості і запобігає багатьом захворюванням.  Припливна вентиляція ще врятує ремонт приміщення, позбавивши від вогкості і цвілі.