Кондиціонери

Сьогодні важко уявити сучасне приміщення без кондиціонера. З допомогою цього побутового приладу ми маємо можливість створювати комфортний мікроклімат в приміщенні. Це сприяє кращому самопочуттю людини, підвищенню продуктивності праці та економії енергоресурсів.

Для вибору кондиціонера важливо врахувати багато різних чинників, тому споживачу досить важко розібратися в конструктивних особливостях різних типів обладнання, його перевагах та недоліках. Як правило, реклама кондиціонерів подає лише їх переваги та деякі узагальнені технічні характеристики. Через це покупець ризикує помилитись при виборі пристрою та, як наслідок, втратити чи не ефективно використати власні кошти. Тому перед тим, як купити кондиціонер, ми радимо порадитись з спеціалістами в цій справі, що допоможуть правильно підібрати потужність, марку та модель необхідного кондиціонера, щоб максимально врахувати всі особливості приміщення та вимоги покупця.

Розрахунок потужності кондиціонера

 • Щоб розрахувати потужність необхідного кондиціонера, крім площі приміщення необхідно врахувати ще багато факторів. Іноді для однакових за розміром приміщень необхідно встановлювати кардинально різні за потужністю кондиціонери. До таких факторів належать:

  • кількість людей в приміщенні;
  • кількість офісної техніки;
  • площа засклення;
  • направленість зовнішніх стін за сторонами світу;
  • наявність підвалу чи горища;
  • конструкція зовнішніх захищень;
  • потужність освітлення;
  • інтенсивність діяльності людей в приміщенні тощо.

  За певних обставин немає сенсу витрачати кошти на кондиціонер недостатньої потужності або переплачувати за надто великий розмір обладнання. Тому для вибору потужності кондиціонера наполегливо радимо звернутись до спеціаліста.

Як вибрати кондиціонер

Існують три типи кондиціонерів:

 1. моноблоки;
 2. спліт-система;
 3. мульти-спліт-система.

Моноблоки

купити кондиціонер Львів

Мобільний кондиціонер

Найпростіша конструкція у моноблочних апаратів – один блок. До них відносяться віконні і мобільні (підлогові) кондиціонери. Всі їхні елементи розміщуються в єдиному корпусі, що дозволяє знизити вартість охолоджуючого апарату. Привабливість забезпечується легкістю монтажу і демонтажу, низькою ціною (порівняно з іншими типами), а також простотою обслуговування і ремонту при виході з ладу.

Якщо ви плануєте змінити житло, часто міняєте місце розташування або збираєтеся відкрити дачний сезон, то найкращим варіантом стане мобільний кондиціонер.

Звичайно, через свої невеликі габарити мобільний кондиціонер не зможе одночасно охолоджувати всю житлову площу, але одну кімнату – запросто. Назва говорить сама за себе – він не прив’язаний до одного приміщення, а може вільно переміщатися по будинку на коліщатках. Крім того, ці моделі не вимагають монтажу: досить просто вивести трубу через кватирку.

Правда, у таких кондиціонерів є два істотні недоліки – переважно вони не забезпечені помпою для відводу конденсату, тому виникає необхідність самостійно періодично спорожняти ємність, в якій він знаходиться (вона розташована в нижній частині пристрою). Крім того, для відведення перегрітого повітря назовні використовується трубопровід досить великого діаметру, через що мобільність такого пристрою стає досить умовною, та необхідно мати отвір в конструкції стіни для цієї труби. Мінусом мобільного кондиціонера є також шум роботи компресора, що знаходиться в приміщенні разом з кондиціонером.

купити кондиціонер Львів

Віконний кондиціонер

Піонер ринку (його випуск був налагоджений в США в 1940-му році) – віконний кондиціонер, протягом багатьох років користувався в Україні всенародною любов’ю. І це цілком зрозуміло: його покупка не зробить дірки в бюджеті, він може обслуговувати від 15 до 70 кв. м корисної площі, його монтаж простий і не вимагає виклику висококваліфікованих фахівців, а отже, додаткових витрат. Однак з появою інших моделей, цей тип кондиціонерів втратив свою популярність. Причиною тому є мінуси агрегату:

 • по-перше, оскільки він врізається у віконний проріз, то закриває огляд і забирає сонячне світло;
 • по-друге, компресор, що знаходиться в приміщенні, сильно шумить.

Спліт-системи кондиціонування

З’явившись в Японії в 1961 році, спліт-системи відразу привернули до себе увагу. Названі від англійського “to split” (“розщеплювати”), вони складалися з двох блоків і, на відміну від віконних кондиціонерів, були менш шумними. Розробники досягли цього прибравши гучну частину – компресор, на зовнішню сторону будинку, а в приміщенні залишивши компактний внутрішній блок. Робота агрегату стала можливою завдяки сполученню між блоками кабелю і мідних труб, по яких циркулює холодоагент фреон (суміш метану і етану). Компресор стискає фреон і змушує його рухатися по замкненому колі, випаровуючись у внутрішньому блоці і знову перетворюючись на рідину в зовнішньому.

Через більш ніж сорок п’ять років, спліт-системи, як і раніше, залишаються популярними на всіх континентах, їх стали випускати по цілому світі. Серед шанувальників – жителі Східної та Південно-Східної Азії, Європи та Австралії. Багато в чому це пояснюється наявністю в системи різноманітних внутрішніх блоків: підлогових, настінних, касетних, канальних, колонних тощо. Вони володіють різними особливостями і підходять для різних приміщень.

ціна

Канальні кондиціонери

Якщо необхідно вибрати кондиціонер для великого приміщення офісу або котеджу, в якому є підвісна стеля, але при цьому зробити так, щоб його внутрішній блок був невидимий на стіні або стелі, то варто звернути увагу на канальні моделі потужністю від 5.4 до 14 кВт.

Особливість їх конструкції така, що кондиційоване повітря через розгалужену мережу теплоізольованих повітропроводів (розташованих, як і сам блок, у міжстельовому просторі) надходить в приміщення через непомітні повітророзподільні пристрої. Цей вид спліт-системи може обробляти відразу декілька приміщень та подавати частину повітря в приміщення з вулиці. Але є тут і своя ложка дьогтю. При роботі кондиціонера на декілька кімнат відбувається змішування повітря. Тобто якщо ви не переносите тютюн, а в сусідній кімнаті хтось палить, то неприємний запах незабаром неодмінно опиниться і у вашому приміщенні. Подібна структура системи не передбачає також можливість незалежного регулювання температури в кожній кімнаті.

ціна

Касетні спліт-системи

Як і блоки канального типу, касетні кондиціонери можуть встановлюватися і в котеджах, і в багатокімнатних квартирах, але частіше їх купують для офісних приміщень. Саме тут зазвичай встановлюють підвісні стелі типу “Армстронг”, у які ідеально монтується касетна модель кондиціонера.

Повністю вбудовуючись в стельову комірку розміром 600х600 або 1200х600, блок касетного типу нагадує про себе в плиті лише декоративними гратами з розподільними жалюзі. Потужність охолодження та обігріву, як правило, розрахована на 50-200 кв.м і становить від 5 до 14 кВт, що робить його схожим на попередній кондиціонер. Однак на відміну від канальних спліт-систем, моделі касетного типу розподіляють охолоджене повітря через нижню частину блоку.

Конкурентною перевагою касетної системи кондиціонування є можливість рівномірного розподілу повітряного потоку по чотирьох напрямках, що дозволяє використовувати всього один кондиціонер касетного типу для охолодження великого приміщення. Управління всіма функціями, ввімкнення і вимкнення проводиться з пульта дистанційного керування, для холодильних агрегатів потужністю від 7 кВт і вище передбачений настінний пульт. Касетний кондиціонер не може подавати свіже повітря в приміщення, та для його встановлення потрібно опустити рівень стелі щонайменше на 35 см. Що є його недоліком.

Львів

Підлогово-стельові спліт-системи

Тим, хто жити не може без кондиціонера, але страждає від частих застуд, можна порекомендувати підлогово-стельові моделі.

Особливістю конструкції підлогово-стельових кондиціонерів є те, що роздача охолодженого повітря відбувається вздовж будівельної конструкції (стіна чи стеля), а охолоджене повітря не обдуває людину безпосередньо. Потужність до 14 кВт (розрахований на площі до 160 кв.м) дозволяє охолоджувати великі площі типу офісу або магазину. Їх також можна розмістити в різних залах (спортивних або виставкових), кафе, невеликих кінотеатрах.

Принцип роботи полягає в наступному: у підлогової системи повітря прямує різко вгору, а в стелі – горизонтально вздовж стелі. За рахунок цього холодне повітря швидко поширюється на велику площу, потім його швидкість сповільнюється і воно плавно опускається вниз, змішуючись з повітрям приміщення. Завдяки такій схемі роботи не виникає переохолоджених зон. Крім того, практично всі підлогово-стельові кондиціонери мають функцію обігріву. У цього виду спліт-системи існують моделі, що розподіляють охолоджене повітря відразу по чотирьох напрямках, причому сила потоку регулюється окремо по кожному з них.

кондеціонер

Колонні системи

Колонні кондиціонери найкраще будуть виглядати в холах готелів, фойє ресторанів, концертних залах, дискотеках та барах – словом, там, де періодично потрібно потужне охолодження і площа сягає до 300 кв.м.

Внутрішній блок не має кріплень до стіни або стелі і просто ставиться на підлогу, як правило, далеко від людей. Пояснюється це тим, що вихід охолодженого повітря розташований в апарата на висоті понад 1600 мм, що може викликати дискомфорт у людини, що опинилася поблизу.

Настінні кондиціонери

Незважаючи на те, що були випущені найпершими, настінні кондиціонери, як і раніше, є 

лідерами продажів. Причиною тому є низька ціна та наявність передових опцій – від обігріву приміщення до фільтра з іонізатором повітря. Крім того, вони компактні, непогано вписуються в інтер’єр, ідеально 

підходять для житлової кімнати або квартири з висотою стелі до 3м і площею 15-70 кв.м.

купити

Мульти спліт-системи кондиціонування

У 1969 році в продаж надійшов новий винахід японців під назвою “мульти спліт-система”. Особливість конструкції полягала в тому, що до одного зовнішнього блоку підключається не один, а декілька внутрішніх блоків, кількістю до 5 штук з різною потужністю (від 2 до 5 кВт). Відтепер з’явилася можливість встановлювати в кожній кімнаті по кондиціонеру, не витрачаючи при цьому гроші на придбання окремих агрегатів. Але на практиці виявилося, що заміна декількох спліт-систем не приводить до виграшу в ціні, оскільки вартість устаткування приблизно така ж, а вартість монтажу в 1.5-2 рази дорожча (через збільшення довжини комунікацій). Крім того, при виході з ладу зовнішнього блоку мульти спліт-системи перестають працювати всі внутрішні блоки.

Сьогодні систему використовують у багатокімнатних квартирах новобудов за умови, що на фасаді будівлі неможливо встановити відразу декілька зовнішніх блоків та в історичній частині міста – щоб не захаращувати фасади будівель.

Інверторні системи

інверторний кондиціонер ЛьвівНезважаючи на те, що ринок був насичений безліччю кондиціонерів різних видів, які відрізнялися один від одного наявністю тих чи інших функцій, а також параметрами потужності, принцип їх роботи, по суті, був незмінний. При досягненні необхідної температури вони відключалися, а коли вона підвищувалася, включалися знову. Не дивно, що через 1-2 роки система приходила в непридатність. Але оскільки альтернатива була відсутня, цей побутовий прилад все одно добре продавався. Але всім відомо, що краще – ворог хорошого: поява на початку 80-х рр. інверторних систем докорінно змінило уявлення про ідеальний кондиціонер. Особливість їх функціонування полягає в зміні потужності компресора.

Якщо звичайні спліт-системи працюють лише на включення-виключення з максимальним навантаженням, то інверторні кондиціонери автоматично регулюють потужність охолодження в приміщенні. Тобто після досягнення необхідної температури вони зменшують оберти і досить точно підтримують її на заданому рівні, без різких коливань. Важливо, що при такій роботі енергоспоживання знижується на 25-30%, оскільки кондиціонер працює в економічному режимі. Інверторні кондиціонери мають можливість працювати на обігрів при нижчих температурах (переважно -15 0С, а деякі моделі до -30 0С) через що такі кондиціонери доцільно використовувати для обігріву приміщень. Клас енергоефективності інверторних кондиціонерів А++ і вище, тому вони поступово витісняють on/off моделі з ринку, незважаючи на вищу вартість. Всі ці фактори впливають на зносостійкість апаратів – термін їх служби збільшується до 7 років.

Сучасні кондиціонери використовують багатокомпонентні фреони, безпечні для довкілля, з’явилась можливість дистанційного керування кондиціонером через wi-fi доступ до Інтернету.

Неважливо, який саме тип кондиціонера і яку систему ви вирішили купити для свого будинку, квартири, офісу або магазину. Важливо пам’ятати, що при створенні сприятливого клімату в приміщенні не менш важливим є і процес встановлення вибраного кондиціонера. Спеціалісти компанії “Ярта” допоможуть обрати необхідне обладнання та якісно його встановлять.

Залишились питання?

Напишіть нам, і ми залюбки відповімо Вам на будь-які запитання