26.10.2020

Варіанти створення на підтримки мікроклімату у басейні

Варіанти створення на підтримки мікроклімату у басейні

 Вже під час розробки проекту басейну, куди приходять, аби відпочити, зняти стрес, поліпшити самопочуття, потрібно подбати про створення для людини комфортних умов. Через випаровування води збільшується вологість, що сприяє розвитку грибків, мікробів. Стіні та стеля у басейні чорніють, відшаровується плитка, з’являється ризик короткого замикання. При збільшенні вологості до 80% людині стає важко дихати, починає мучити головний біль.

 

Нормативні вимоги

Уникнути зростання концентрації пару, що призводить до застою повітря, до появи на поверхнях іржі та плісняви, допомагає створення мікроклімату в басейні https://yarta.com.ua/. Для роботи радять залучати спеціалістів, які забезпечують необхідні параметри, враховуючи режим експлуатації, площу, глибину та розмір конструкції.

Відповідно до санітарних норм температура води у басейні має становити від 26 до 28°, повітря – на градус більше. Аби людина почувалася комфортно під час плавання, вологість не повинна перевищувати 65%, забезпечуватися постійний повітрообмін.

 

Примусова вентиляція

При створенні мікроклімату з урахуванням нормативів використовують кілька методів. Щоб регулювати рівень вологості за допомогою обсягу повітря, яке подається зовні, облаштовується вентиляція в басейні.

 Вентиляція встановлена під стелею споруди

Більшість власників басейну обирають припливно-витяжну систему через наявні переваги, серед яких:

  • керування з пульта;
  • проста зміна параметрів;
  • можливість перегляду показників на моніторі.

 Перед облаштуванням вентиляції розраховують швидкість обміну повітря, для цього визначають площу басейну. Якщо затрати на електроенергію високі, для підтримання параметрів повітря, можна обрати інший метод.

 

 Використання осушувача

Через підвищену вологість на прохолодних поверхнях, на стелі починає кондиціювати пар, який потім випадатиме згори басейну до низу холодними краплями. Для попередження такої проблеми та з метою підтримування необхідних параметрів, використовують осушувачі повітря у басейнах. У середині приладу міститься вентилятор та радіатор. Повітря, що нагнітається до пристрою, звільняється від пару, миттєво осідаючи на крижаній поверхні радіатора. Конденсат стікає у прилаштовану ємність, а суміш газів, яка виходить з приладу назовні, підігрівається,

 

Для підтримання мікроклімату, у приміщення басейну має надходити свіже повітря, що забезпечується за допомогою вентиляції. Волога, яка накопичується, коректується осушувачем до необхідного рівня.