26.10.2020

Навіщо в закритих басейнах встановлюють осушувачі повітря

Будівництво закритого басейну завжди пов’язане з великими фінансовими вкладеннями. Тому важливо своєчасно захистити будівлю від плісняви, гниття та корозії шляхом встановлення відповідної системи осушування.

 

Чому це потрібно

Від час використання басейну відвідувачі залишають рештки води на оздоблювальних плитках, поручнях тощо. Випаровування відбувається навіть з нерухомої поверхні. Якщо не задіяти штучне осушування повітря, то за одну добу з великого за площею басейну може «зникнути» декілька тисяч літрів води.

В приватних та суспільних басейнах небезпеці піддаються також господарчий інвентар, стіни, будівельні конструкції – і все тому, що свого часу споруда не була обладнана адекватною системою осушування.

Небезпечним є також хлор, який періодично додають до води. Надмірна вологість сама по собі шкідлива, а наявність хлору у воді під час подальшої  її конденсації призводить до інтенсивного руйнування більшості будівельних матеріалів.

Крім захисту споруди, осушувач повітря для басейну 1р.  сприяє підвищенню рівня комфортності відвідувачів. Надлишкова вологість замкненого середовища погіршує стан довкілля та є однією з причин поганого самопочуття відвідувачів і персоналу.

Як діє осушувач повітря

У повітрі завжди присутня певна кількість вологи. Під час його нагрівання кількість водяної пари збільшується. Але внутрішня температура у басейні не є постійною, у неробочі години її штучно знижують, вимикаючи обігрівальні прилади. Коли повітря охолоджується, воно досягає  точки роси. Це означає, що повітря насичується, а водяна пара конденсується. Конденсат відкладається на холодних поверхнях, температура яких нижче за температуру навколишнього середовища. Роль осушувача повітря 1р. якраз і полягає у вилученні надмірної вологи.

Вибір ефективної системи осушування залежить від наступних факторів:

  • Ступеню термоізоляції будівлі;
  • Пересічних значень вмісту води у повітрі;
  • Розрахункової температури повітря;
  • Схеми циркуляції повітря у закритому басейні.

Частіше використовують комплексні рішення, коли осушувачі діють одночасно з приладами вентиляції та кондиціювання. При цьому регулювання мікроклімату басейну буде рівномірним та постійним.

Найбільш вдалим конструктивним варіантом є застосування осушувачів настінного типу. Вони монтуються на спеціальних кронштейнах, відзначаються естетичним зовнішнім виглядом, а корпус такого обладнання має відповідне протикорозійне покриття.