Блог
19.11.2020
Чому необхідно забезпечувати ефективну вентиляцію виробничих приміщень

Промислова вентиляція є обов’язковим компонентом всіх нових або капітально реконструйованих промислових будівель. Вона забезпечує подачу свіжого і видалення обробленого повітря, сприяє поліпшенню умов праці і знижує температуру на ділянках гарячої обробки матеріалів.
Діючі стандарти
Вимоги до режимів промислової вентиляції обумовлюються нормативними документами, що визначають загальні вимоги, яким повинні задовольняти вентиляційні системи, і пристрої вентиляції виробничих приміщень.
Відповідні положення містяться і в інших нормативних документах. Ці положення зводяться до:
- стабільності значень встановленої температури на робочих місцях і поблизу їх;
- забезпечення належного хімічного складу повітря;
- безперервності очищення повітря від пилу, суспензій і інших механічних частинок, які можуть міститися в атмосфері цеху / ділянки.
Крім того, норми цих стандартів обумовлюють також вимоги до конструкції виробничих приміщень. Вони обов’язково повинні мати вікна, достатній обсяг робочої зони, який припадає на одного працюючого і захищати персонал від різких, неприємних і небезпечних для здоров’я запахів.
Вимоги до проектування вентиляційного обладнання
Ефективна вентиляція виробничих приміщень передбачає установку обладнання, яке:
- забезпечує підтримку температури і вологості повітря в належних межах;
- усуне небезпеку загоряння і вибуху;
- ліквідує надмірне тепловий вплив на персонал.
При виборі і розстановці вентиляційного устаткування враховують найбільший обсяг вентильованого приміщення, яке воно забезпечує, швидкість подачі / видалення повітря, найменший розмір видаляються частинок пилу. Важливий також рівень надлишкового шуму, який створюють вентилятори, а також складність їх регламентного обслуговування.
Вентиляційна система підрозділяється на загальну і місцеву. Остання облаштовується поблизу локальних джерел забруднення повітря в приміщенні і утворення надлишкової вологи. Так, вентиляцією обов’язково охоплюються ділянки з постійно підвищеними температурами (кухні, відділення кування), з наявністю шкідливих компонентів повітряного середовища (ділянки забарвлення, дезінфекції), а також у входів / в’їздів (теплові завіси).
При проектуванні вибирають місця розміщення повітрязабірників (вони повинні бути на відкритому повітрі і далеко від джерел забруднюючих речовин: вентиляційних отворів, сміттєвих баків), а також передбачають ефективні системи осушення повітря.
Майстер виробничої дільниці: недавно взяв участь в реконструкції системи вентиляції ковальської майстерні. Не тільки склад повітря стало чистішим, а й нагрівання металу перед куванням тепер проходить швидше.