03.12.2020

Підвищена вологість в житлових приміщеннях і як з нею боротися

Перед вами – не поверхня Землі, знята з космосу, а банальні відкладення конденсату, грибків і плісняви, які проникли через стіну будинку біля негерметичной електричної розетки.  Чи не хочете такого ж у своїй квартирі?  Тоді прочитайте цю статтю.

 

Чому надмірна вологість шкідлива?

Відносна вологість, що перевищує 60%, може викликати проблеми в приміщенні.  Тому осушувач повітря  або будь-якої іншої спосіб зменшення кількості вологи в повітрі вам точно знадобляться.

 

Постійними супутниками надмірної вологості є:

 

  1. Поява цвілі і грибка.  Вони живуть всюди, але у вологих приміщеннях знаходять ідеальні умови для посадки на поверхню і подальшого зростання.  Цвіль – зазвичай білого або сірого кольору – утворюється на фіранках для душу, підвіконнях або плитці, в той час як цвіль чорного або темно-зеленого кольору може глибоко проникати в будівельні матеріали.  Якщо зростання цвілі не контролюється, вона в кінцевому підсумку руйнує те, на чому живе, бо гриб поступово перетравлює основу матеріалу.  У більш серйозних випадках це призводить до ослаблення стель або стін і порушення структурної цілісності будівель.
  2. Пошкоджене лакофарбове покриття і відшаровуються шпалери.  Якщо не контролювати високу вологість, то стіни вашого будинку будуть залишатися основним місцем скупчення конденсату.  Проблема особливо гостро стоїть у відношенні зовнішніх стін, оскільки саме тут тепле вологе повітря зустрічається з більш прохолодною поверхнею.  Відшаровується фарба або скручування шпалер – ознака надлишку вологи в приміщенні.
  3. Гниють частини меблів, підлоги і предмети інтер’єру.  Коли меблі встановлюється близько до зовнішніх стін, підвищується ризик потрапляння туди вологи.  А надмірна вологість пошкоджує дерево, створюючи плями і нарости, сприяючи його інтенсивного гниття.  Закінчується це незворотними ушкодженнями паркетних підлог, віконних рам і іншої дерев’яної фурнітури.
  4. Пошкоджені стіни і цегляна кладка.  Стіни вашого будинку, як правило, мають повітряні / пароізоляційні бар’єри, призначені для запобігання проникнення теплого вологого повітря на поверхню, але вони ніколи не бувають ідеальними.  Влітку волога може конденсуватися в матеріалах фундаменту, підвальних приміщеннях і підвалах, що призводить до проблем з конструкцією.  А, коли вміст вологи в штукатурці, балках або стійках постійно змінюється, це викликає розбухання або стиснення матеріалів.  В результаті висока вологість може призвести до появи тріщин, що може зажадати дорогого ремонту.

Як самостійно знизити вологість

Почнемо з того, що варто придбати гігрометр – прилад для контролю відносної вологості повітря.  Але якщо квартира вже відремонтована, варіантів небагато:

 

  • Включати витяжні вентилятори (якщо, звичайно, ви їх передбачили, коли купували і встановлювали сушилку);
  • Роздобути кімнатні рослини, що знижують вологість.  Серед найбільш доступних – кактуси, папороті, спатифиллум або тріланксія.  Правда, попередньо варто перевірити, чи не викликає ця рослинність алергію у ваших близьких;
  • Можливо, для вас це буде сюрпризом, але звичайні домашні килими не тільки амортизують поверхні стін і додають кімнатам затишку, але і мають здатність утримувати вологу.

Зрозуміло, слід також регулярно сушити одяг і взуття, що потрапила під дощ / сніг, кип’ятити воду тільки в закритих ємностях (хоча пар все одно просочиться назовні), а також регулярно очищати фільтри кондиціонерів.

 

Все одно не допомагає?

 

Осушувачі повітря – кардинальне вирішення проблеми

 

Осушувачі повітря для квартир – компактні агрегати, призначені для кліматичного контролю.  На відміну від вентиляторів, вони не перемішують повітря, а осушують його.  Відбувається це так.  Вологе повітря всмоктується вентилятором з приміщення через воздуховод і проходить через колесо, що обертається, яке виготовлено з вологопоглинаючого матеріалу.  У нижній частині корпусу встановлений електронагрівальний елемент, тому обертання колеса відбувається в нагрітому повітряному просторі.  Осушене повітря надходить назад в приміщення, а вологий видаляється через витяжний канал.

Наявність відповідної термоізоляції всіх елементів осушувача сприяє тому, що корпус приладу не нагрівається, і не змінює температуру всередині приміщення.

Установка осушувача повітря здійснюється спеціалізованими компаніями, які мають ліцензію на виконання подібних робіт.  Вдалим місцем для монтажу даної техніки вважаються стіни відкритих коридорів поблизу технічних приміщень квартири – ванною, душовою, кухні.