04.03.2021

Обслуговування кондиціонера: для чого це потрібно

Для довгострокової і безпроблемної експлуатації спліт-системи необхідно забезпечити їй регулярну діагностику.

Високоякісне обслуговування кондиціонера допоможе уникнути цих неприємностей.  Техніка буде підтримувати мікроклімат в приміщенні, перемикатися з обігріву на охолодження без проблем.

Що включає в себе обслуговування кондиціонера?

Сервісне обслуговування в порівнянні з технічним вважається спрощеним форматом роботи.  Воно дозволяє виявити потенційну витік фреону, поломку комплектуючої або потреба в заміні фільтра.

Обслуговування складається з таких етапів:

  • чистка зовнішнього і внутрішнього блоку;
  • очищення дренажної системи;
  • повноцінна дезінфекція;
  • заправка холодоагентом за потребою.

Основне завдання цього процесу – не виправити, а попередити поломку ще на стадії зародження проблеми.

Чим відрізняється технічне обслуговування від сервісного?

ТО – більш трудомістка і складна процедура.  Її проводять у разі, якщо діагностика виявила несправність, яку необхідно усунути для нормальної роботи.

Самостійні спроби очистити техніку від пилу, а також не професійний монтаж кондиціонера і установка невідповідного фільтра можуть призвести до швидкої поломки кліматичного обладнання.

Як часто потрібно проводиться обслуговування кондиціонера?

Фахівці рекомендують проводити СО кліматичного обладнання два рази в рік.  Оптимальний варіант – весна і осінь.  Але якщо техніка використовується мінімально, не більше декількох годин взимку в якості обігрівача, то від осіннього обслуговування можна відмовитися.  Перед літнім сезоном діагностика системи обов’язкове.

Навіщо це потрібно?

Регулярна перевірка роботи кліматичної техніки дозволяє тримати функціонал спліт-системи в тонусі, стежити за рівнем навантаження на компресор і виключити створення в приміщенні комфортного середовища для розмноження цвілі, грибків і бактерій.  Професійне технічне обслуговування кондиціонерів дозволить дізнатися, піддалося чи обладнання різних забруднень через експлуатацію в міських умовах.  Обов’язкова заміна фільтра і холодоагенту.  В іншому випадку техніка не буде включатися.