27.02.2021

Що робити, якщо з кондиціонера тече вода?

При використанні системи охолодження часто зустрічається проблема капання води.  Як правило, рідина надходить з внутрішнього блоку.  Дана проблема може відбуватися з кількох причин.  Варто розглянути їх, щоб забезпечити правильне обслуговування кондиціонерів.

Чому надходить вода з спліт-системи: головні причини

Кондиціонер працює за рахунок різкого зниження температури повітря.  Через перепад утворюється конденсат в охолоджувальному елементі, який знаходиться у внутрішньому блоці.  Якщо установка кондиціонерів проведена правильно, вода потрапляє в спеціальну ємність, а після випливає в каналізацію або на вулицю по дренажної трасі.

 

Причина протікання може полягати в тому, що:

  • дренаж засмітився, і вода не може потрапити в каналізацію або на вулицю.  Коли ємність для рідини переповнюється, вона починає витікати в приміщення;
  • ванночка для води змістилася і конденсат надходить повз;
  • вода надходить на вентилятор, а потім розпорошується через роботу кондиціонера.

Такі проблеми не є нормою.  У деяких випадках вони відбуваються через недотримання правил установки кондиціонера, іноді – через неправильне використання або поломки.

Виявлення причини поломки

Якщо при використанні нового кондиціонера вода надходить з внутрішнього блоку, причина цього полягає у неправильній установці.  У такому випадку варто довірити обслуговування систем кондиціонування більш досвідченому майстрові.

Також необхідно пам’ятати про співвідношення температури всередині приміщення і зовні.  Різниця не повинна складати більше 7-8 градусів.  В іншому випадку техніка може відреагувати краплями води, що стікають в приміщення.  При установці техніки для обігріву кімнати теж потрібно пам’ятати про даний правилі.  Правильне дотримання інструкції допоможе істотно продовжити термін служби техніки.

Самостійне виправлення проблеми 

Причина протікання кондиціонера може полягати в нестачі або витоку фреону.  В такому випадку металеві комплектуючі покривають скоринкою з льоду, а при включенні пристрій «стріляє» водою.

Найчастіше вода капає через засмічення дренажного каналу.  Щоб прочистити його необхідно зняти корпус і промити фільтри і почистити трубку, яка знаходиться нижче піддону.  Щоб запобігти ураженню струмом, варто заздалегідь відключити пристрій і тільки після цього починати чистку.  В інших випадках варто звернутися до майстра, який займається ремонтами кондиціонерів.