25.04.2019

Опалення гарячим повітрям приватного будинку: переваги, недоліки, економічність

Опалення гарячим повітрям – популярний перспективний різновид обігріву різних будівель (промислові підприємства, офісні будівлі, приватний будинок, квартири та інше). Установка такого обладнання для будинку сприяє не тільки підвищенню температури в приміщенні, але й також допомагає очистити потоки повітря від всіляких шкідливих домішок, охолодити або зволожити повітря.

Повітряне опалення характеризується економічністю і максимальною ефективністю. Це пояснюється тим, що з її допомогою вдається впоратися відразу з декількома завданнями: провести очищення, обігрів і кондиціонування повітря.

Основні переваги і недоліки системи опалення гарячим повітрям

система опалення гарячим повітрямСистеми опалення гарячим повітрям мають величезну кількість переваг в порівнянні зі стандартним водяним обігрівом:

  1. Надійність – відсутній ризик промерзання всієї системи, протікання радіатора або поломки трубопровідної системи.
  2. Економія – відсутні теплові витрати на додаткове нагрівання батарей, що виключає оплату енергоносіїв.
  3. Автоматичність – продуманий принцип роботи має на увазі одноразове налаштування системи для безперебійної експлуатації.
  4. Простий монтаж – зрозуміла схема проектування за допомогою професіоналів дозволяє встановити і запустити пристрій в роботу максимально швидко.

Опалення приватного будинку за рахунок вдосконаленої системи має незначні недоліки:

  1. Невеликий шум, який здійснюється в результаті роботи вентиляційного обладнання. Однак шум буде чутно тільки в тому приміщенні, де встановлено пристрій.
  2. Необхідність додаткового використання фільтрів для очищення потоків повітря. Відсутність таких фільтрів призводить до появи пилу і бруду в приміщеннях.
  3. Вища вартість. Однак цей фактор компенсується вже в процесі експлуатації всієї системи.

опалення повітрям встановленняВивчаючи всі переваги і недоліки, можна зробити висновок, що будь-який один мінус моментально компенсується двома плюсами. Простий процес обслуговування техніки підтверджує її тривалу експлуатацію та удосконалену продуктивність.

Як працює опалення гарячим повітрям?

Головний елемент представленої системи – відповідний агрегат, який працює разом з тепловим генератором або опалювальним котлом. Такий генератор функціонує від газу, електроенергії або від дизельного/твердого виду палива. Найпоширенішим варіантом вважається електричний і газовий генератори, так як вартість носіїв демократична, а кількість – обмежена.

Коли повітря нагрівається до певної температурної позначки, потоки повітря моментально транспортуються по вентиляційній трубопровідній системі по всіх кімнатах. Там повітря залишає надлишок тепла, проходить процес охолодження і знову повертається в повітропровід. В результаті, відбувається продумана циркуляція потоків повітря по всьому периметру будинку. Правильний розрахунок під час установки і запуску всієї системи сприяє якісній роботі обладнання.