15.05.2019

Особливості системи кондиціонування та вентиляції на промислових об’єктах

Однією з найважливіших технологічних вимог прийнято вважати забезпечення якості повітряного середовища на промислових об’єктах. Такі вимоги, в першу чергу, спрямовані не на створення комфортних умов для кожного працівника, а для дотримання необхідних санітарних норм.

Система вентиляції та кондиціонування промислових об’єктів є обов’язковою сучасної нормою. У список промислових і виробничих приміщень включені: цех, склади, фабрики і заводи, майстерні, всілякі лабораторії і комбінати. Такі об’єкти характеризуються складним плануванням і величезними габаритами, що дещо ускладнює установку обладнання.

Особливості вентиляції в промислових масштабах

Вентиляція на промислових об’єктах проводиться за допомогою застосування великого комплексу агрегатів, які потребують регулярного обслуговування. У цей список включені такі пристрої:

  • різні повітроводи з комплектом необхідних виробів;
  • вентилятори для установки на даху;
  • дифузори та інші елементи.

Таке обладнання характеризується різними розмірами, формами і показниками потужності, яка підбирається з урахуванням призначення конкретного приміщення. Крім цього, фахівці рекомендують врахувати наступні важливі показники:

  • кількість людей, які працюють в певному приміщенні;
  • кількість тепла, що виділяється в приміщеннях;
  • ступінь загазованості від експлуатації іншого обладнання;
  • обсяг конкретного приміщення;
  • обсяг, що прокачується в одиницю часу повітря та інші параметри.

Проектування даних систем здійснюється з попереднім урахуванням всіх перерахованих вище інформаційних даних, що дозволить в подальшому зробити грамотний розрахунок необхідного тиску, який повинен виробляти підібраний вентилятор. Таким чином, можна вирахувати рівень шуму і швидкість повітря, що нагнітається.

Промислове кліматичне обладнання

Кондиціонування на промислових об’єктах використовується для того, щоб підтримувати в приміщеннях необхідні параметри повітряного середовища.

Так само як і для вентиляційного обладнання, проектування кондиціонерів здійснюється з попередніми урахуванням деяких параметрів, а саме – з урахуванням будівельних і санітарних норм, з урахуванням специфічних особливостей кожного окремо взятого об’єкту.

Таким чином, сучасна система кондиціонування здатна створити в будь-якому приміщенні ідеальний мікроклімат – очищаючи повітря, а також регулюючи показники вологості та температури в цілому.

На багатьох підприємствах практикують одночасне використання систем кондиціонування і вентиляції, які доповнюють один одного. Представлене об’єднане обладнання здатне забезпечити сприятливі умови для роботи всіх співробітників і для нормального функціонування решти техніки, що використовується на виробництві. Крім того, автоматизація цих двох систем призводить до своєчасного попередження можливих збоїв в роботі обладнання.