21.05.2019

Який кондиціонер обрати, або моноблоки vs спліт-системи

Обираючи сучасні кондиціонери для будинку або квартири, важливо ознайомитися з основними характеристиками всього модельного ряду. За ціновою політикою прийнято виділяти три основні види:

  • бюджетні моделі, які характеризуються підвищеним рівнем шуму;
  • середній клас – моделі, які відрізняються ідеальним співвідношенням ціна/якість;
  • преміум клас – пристрої, які працюють безшумно і характеризуються високими показниками продуктивності.

За типом конструкції всі кондиціонери діляться на дві великі групи: мобільний кондиціонер і спліт-системи. Представлені пристрої відрізняються різним типом установки і робочими особливостями в цілому.

Застосування спліт-систем для кондиціонування повітря

Різні види спліт-системи представлені спеціальними агрегатами, конструкція яких передбачає наявність двох різних блоків – зовнішній та внутрішній. Такі блоки фіксуються між собою завдяки герметичним трубкам, по яких циркулює фреон (наповнювач).

Кондиціонер спліт-системаКонструктивні характеристики спліт-системи:

  1. Зовнішній блок даної системи кондиціонування фіксується за допомогою кронштейнів на зовнішньому фасаді будівлі. У конструкцію даного блоку входить компресор, вентилятор і конденсатор.
  2. Внутрішній блок необхідно зафіксувати на поверхні стіни всередині будинку – в кімнаті. Головна перевага такого блоку в його невеликих габаритах, що дозволяє йому відмінно вписуватися в інтер’єр.

У свою чергу, внутрішній блок класифікується, виходячи з особливостей установки: стельовий, настінний або підлоговий. Настінний варіант прийнято вважати одним з найбільш поширених і затребуваних.

Сучасні спліт-системи відрізняються простим способом обслуговування і можуть працювати як на обігрів кімнати, так і на її охолодження. Наявність додаткових фільтрів також сприяє очищенню потоків повітря від пилу.

Головний мінус спліт-системи в порівнянні з моноблоковими моделями полягає в процесі установки кондиціонера, який є більш складним.

Моноблочні кондиціонери: особливості експлуатації

кондиціонер віконний моноблокЗа своєю конструкцією моноблоки представляють певний пристрій, розміри якого приблизно 49х49 см, а висота близько 70 см. При цьому склад даних моделей повністю нагадує конструкцію двох блоків сучасних спліт-систем. Однак, віконний кондиціонер має виключно одне місце установки – віконний проріз.

Функціонально моноблоки не мають кардинальних відмінностей в роботі або помітних недоліків. Головна відмінна риса полягає в тому, що максимально допустима площа кондиціонування моноблока становить не більше 35 кв.м. Таким чином, у продажу представлені моделі для успішного кондиціонування наступної площі – кімнати 35, 30, 25, 20 і 15 кв.м. Грамотний розрахунок площі дозволяє підібрати ідеальну модель для певного типу приміщень.

Крім того, гучність даного обладнання набагато вища в порівнянні з спліт-системою. Це пояснюється тим, що вентилятор в спліт-системі розташований на вулиці.