28.05.2019

Алергія на кондиціонер: міфи та реальність

Кондиціонери – популярне сучасне обладнання для створення оптимального мікроклімату в будь-якому приміщенні. На сьогоднішній день таку техніку можна зустріти практично в будь-яких будівлях: у офісі, квартирі, приватному будинку, в торгових центрах, в магазинах та інших приміщеннях.

Одним і найпоширеніших міфів про кондиціонери вважається аргумент, що представлена ​​техніка викликає алергічні реакції. Єдине, що можна отримати від пристрою під час роботи – застуда, якщо кондиціонер неправильно встановлений або постійно працює на високій потужності. У випадку з алергією, вона може виникнути, якщо вже протягом довгого часу не проводилася чистка кондиціонерів. Це призводить до поступового забруднення фільтрів.

Причини прояву алергічних реакцій

Система кондиціонування потребує регулярного чищення. Однак сам кондиціонер складно назвати головною причиною захворювання дихальних шляхів.

Як правило, реальні причини в наступному:

  1. Якщо у людини відзначають хронічні алергічні реакції на пил. В результаті, потрібно своєчасно проводити вологе прибирання в оселі і міняти фільтр, де скупчується величезна кількість частинок пилу. Згодом ці частинки поширюються по всьому приміщенню.
  2. Алергія не на системи кондиціонування, а на сухе повітря, яке обладнання «ганяє» по всій кімнаті. В результаті, потрібно регулярно провітрювати закриті приміщення, в яких здійснюється циркуляція потоків повітря з однією і тією ж кількістю бактерій.
  3. Алергічна реакція на пропіленгліколь – хімічна речовина, яка часто можна зустріти в багатьох системах кондиціонування.

чистка кондиціонерівПрофесійне обслуговування кондиціонерів дозволяє уникнути подібних проблем і створити в будинку комфортні умови для кожного члена сім’ї.

Якісна і своєчасна чистка

Профілактичний ремонт кондиціонер – ваш шанс уникнути появи алергії, яка виникає в процесі активного впливу дратівливих факторів (бактерії, пил, сухе повітря та інше).

Як правило, чистка кондиціонерів проводиться з дотриманням певної періодичності. Залежно від того, в якому конкретно приміщенні встановлено дане обладнання (ступінь забрудненості і частота використання пристрою), необхідно здійснювати сезонну чистку системи і заміну старих фільтрів. Проведення таких робіт краще довірити справжнім професіоналам своєї справи, які проводять комплексну перевірку всього обладнання.