11.06.2019

Вентиляція приватного будинку: різновиди та організація системи

Вентиляція в приватному будинку грає досить важливу роль для створення комфортних умов проживання. Регулярне надходження чистого і свіжого повітря в житлові приміщення дозволяє нормалізувати температурні показники, рівень вологості, захистити будинок від можливої ​​появи грибка, цвілі, а також виключити можливість дихати забрудненим повітрям.

Скориставшись послугами майстра, можна налагодити якісний повітрообмін в приміщенні, і тим самим позбутися від безлічі мікробів, які живуть в застояному повітрі. Адже згідно з установленими нормами, потрібно забезпечити надходження свіжого повітря в обсязі 3 м3/год для кожного 1 м2 від всієї площі будинку.

вентиляційна система приватного будинкуСпособи ефективної вентиляції для житлових будинків

Виділяють відразу кілька різновидів вентиляції, яку прийнято використовувати в приватних будинках:

  1. Установка припливної вентиляції дозволяє гарантувати подачу потоків повітря зовні в необхідних обсягах. Головна особливість даної системи полягає в тому, що внутрішнє повітря не забирається, а розбавляється свіжим. Налаштування даної системи має на увазі застосування побутових, канальних вентиляторів або припливних установок.
  2. Витяжні системи вентиляції використовуються для ефективного усунення потоків забрудненого повітря з приміщень. Така система необхідна в тому випадку, коли буде налагоджено приплив свіжого повітря в необхідних кількостях. В якості устаткування прийнято використовувати побутові рекуператори, стінові клапани та витяжні установки.
  3. Припливно-витяжна вентиляція – це успішне об’єднання двох вищевказаних систем, що може вироблятися з двох різних автономних пристроїв або одного комбінованого пристрою, що забезпечить якісну витяжку та приплив свіжого повітря.

вентиляція Проведення регулярної діагностики вентиляційного обладнання сприяє його тривалій експлуатації. Таким чином, в приміщенні завжди буде зберігатися необхідний обсяг свіжого повітря.

Як обрати систему вентиляції

Грамотний розрахунок системи вентиляції дозволить отримати бажані результати від роботи встановленого обладнання. Фахівці рекомендують звернути особливу увагу на локацію будинку. Наприклад, відмовитися від організації системи припливно-витяжної вентиляції можуть тільки ті мешканці, будинок яких побудований з екологічно чистих матеріалів і знаходиться в “зеленій” зоні, де немає різних заводів, підприємств тощо. В такому випадку, цілком можна обійтися природною вентиляцією.

Частіше за все, будинки розташовані в межах міста, і такі будови виконані із сендвіч-панелей, вакуумних панелей та інших подібних будівельних матеріалів. Щоб виключити ефект термоса, необхідно забезпечити регулярний приплив свіжого повітря в житлові приміщення. Таким чином, сучасна система буде виводити вже перероблене повітря назовні, заповнюючи кімнату потоками свіжого повітря. Це позбавить мешканців від застояного повітря і величезної кількості мікробів, які в ньому містяться.