14.06.2019

Як підготувати кондиціонер до літа

У літню пору кондиціонери є невід’ємною частиною в інтер’єрі будь-якого приміщення. За допомогою такого кліматичного обладнання вдається створити сприятливий мікроклімат для кожного мешканця. Але перед запуском техніки важливо провести якісну діагностику і підготувати кондиціонер до майбутнього спекотного сезону.

Чистка фільтрів: особливості та рекомендації

Кожна система кондиціонування складається зі спеціальних фільтрів, які виконують безліч важливих завдань:

  • очищають потоки повітря від пилу, бруду;
  • очищають повітря від різних мікробів;
  • захищають радіатор внутрішнього блоку від попадання всередину різних частинок бруду.

підготовка кондиціонера до літаПовітряний фільтр знаходиться у внутрішньому блоці і пропускає через себе величезні об’єми повітря. В ідеалі такий фільтр необхідно чистити один раз на 2 тижні, використовуючи пилосос, або промивати його під проточною водою.

Крім того, налаштування і підготовка кліматичної техніки має на увазі чистку повітрозабірника, через який повітря потрапляє в кондиціонер.

Огляд зовнішнього блоку

Сучасні системи кондиціонування мають в своїй конструкції зовнішній блок, який також потребує підготовки до літнього сезону. Перед тим, як здійснити запуск обладнання, важливо візуально оцінити розташування зовнішнього блоку, щоб поблизу не було сторонніх предметів, які порушують правильну циркуляцію повітряних потоків.

Крім того, важливо перевірити лопаті вентилятора. У кожній моделі є відповідна решітка, що виконує захисну функцію, оберігаючи лопаті вентилятора від попадання різних предметів. Якщо ж решітка засмічена, необхідно скористатися послугами майстра.

Якщо ви вирішили самостійно видалити сторонні предмети і частинки з решітки, важливо попередньо відключити обладнання від мережі. Професійні майстри виконують не тільки огляд кліматичної техніки, але і продувають зовнішній блок за допомогою сильного струменя стиснутого повітря. Така профілактика дозволяє уникнути небажаного ремонту кондиціонера і прочистити решітку від пилу та тополиного пуху.
Крім того, майстри перевіряють всі електричні контакти, роботу кожної електронної деталі та рівень тиску в системі на витік холодоагенту (фреону). У разі витоку фреону потрібно виконати заправку системи, так як нестача холодоагенту негативно позначається на безперебійній роботі техніки.