27.05.2021

Як почистити кондиціонер в домашніх умовах

Як почистити кондиціонер в домашніх умовах

функціональні кліматичні системиохолоджують або нагрівають повітряні потоки в приміщенні, створюють оптимальний рівень вологості і збирають пил. Через забруднення техніка може зламатися і працювати по зворотній схемі. Тому своєчасна чистка кондиціонера обов’язкове.

Як зрозуміти, що спліт-система забруднилася?

Найкраще відстежувати чистку кліматичної системи за календарем. В ідеалі очищати її потрібно два рази в місяць, але якщо користувач не хоче приділяти багато часу, то він може дивитися на інші фактори.

Основні ознаки:

  • з’явився неприємний запах;
  • обладнання стало шумно працювати;
  • час досягнення встановлених температурних показників збільшилася.

Будь-який з «симптомів» вказує на те, що потрібно чистка кондиціонера.

Як самостійно почистити кондиціонер?

Розбір системи кондиціонера без наявності спеціальних знань і інструментів – не найкращий варіант. Ця дія може нашкодити здоров’ю і обладнання. Самостійна глибока чистка неможлива. Але з фільтром впорається і користувач без навичок. Його необхідно вийняти і відправити під струмінь води, а потім продути пилососом. Використання мильних засобів заборонено.

Якщо порошок потрапить в систему або залишиться на фільтрі, то він «замилить» обладнання і станеться коротке замикання. Також не варто самостійно чистити зовнішній блок кондиціонера, так як це може погіршити якість холодоагенту.

Якщо техніка буде видувати брудне повітря, то в майбутньому це призведе до інфекційного або алергічного захворювання, поширенню грибка або бактерій.

Про заміну фільтрів

Багато користувачів кліматичного обладнання забувають про своєчасну заміну фільтру або експлуатують його до того моменту, поки конструкція повністю не вийде з ладу. Виробники пропонують широкий асортимент в різної цінової категорії. Для затримки бруду, вовни і крупного пилу рекомендується використовувати сітчасті фільтри. Чистити їх найкраще два рази на місяць, а замінювати один раз в рік-два.