06.05.2021

Історія кондиціонерів – цікаві факти

зараз кліматичні системи використовуються повсюдно, але хтось досі думає, що це обладнання з’явилося 50-80 років тому. Насправді історія кондиціонерів багатша. Вперше ідей створення кондиціонування повітря вчені зайнялися ще близько тисячі років тому в Персії.

Коротка історія кондиціонерів

Перські пристрої охолоджували повітря за допомогою спеціальної шахти, яка уловлювала потоки вітру і за допомогою пористих судин з водою надавала бажаний ефект. Такий тихий охолодження створював комфортну температуру в приміщенні, а також зволожує повітря. Звичайно, прототип ні наділений сучасної руховою системою, але він послужив початком.

Відомо, що в Індії інженери вперше створили вічний двигун з татти, ємності, води і капілярного ефекту. Коли рідина досягала певного рівня, тара перекидалася, зрошувала дверний проріз водою і знижувала температуру в приміщенні.

Використання кліматичної установки в Європі

На європейській території перша система кондиціонування з’явилася в 1924 році. Її встановлювали спочатку тільки в універмагах. У тому ж 19 столітті Майкл Фарадей з’ясував, що певний газ при зріджуванні і стисненні охолоджує повітря, це вивело всю кліматичну систему на новий рівень, посприяло створенню електричного методу кондиціонування повітря.

Підбірка цікавих фактів

Також відомі цікаві факти про кондиціонер, які можуть змінити уявлення про роботу системи. Вони стосуються побутових, напівпромислових і промислових моделей.

ТОП-5 фактів:

  1. Вартість перших кондиціонерів прирівнювалася до ціннику за золото.
  2. У 19 столітті школярів відправляли на літні канікули тільки через відсутність кондиціонерів в класах.
  3. Замість охолоджуючого устаткування раніше в магазинах брили льоду, які лежали прямо на торговельній крамниці.
  4. Домашнє кліматичне обладнання з’явилося через 12 років після виходу промислового.
  5. Перша спліт-система була запатентована в 1961 році.

Також відомо про те, що раніше всі моделі обладнали тільки дешевими тепловими насосами.