21.07.2021

Як позбутися від неприємного запаху з кондиціонера

Під час експлуатації кліматичного обладнання багато власників стикаються з такою проблемою, як поява неприємного запаху з пристрою. Такий недолік говорить про те, що техніка потребує діагностиці з подальшим усуненням аромату. Саме своєчасне обслуговування кондиціонера допоможе уникнути подальшої поломки обладнання та захистить мешканців квартири, будинки, співробітників офісів від негативного впливу бактерій і вірусів, що знаходяться в повітрі.

Підстави для появи

Однією з головних причин, які можуть вплинути на виникнення неприємного запаху, вважається принцип роботи самого пристрою, тобто внутрішнього теплообмінника. Під час роботи температура всередині блоку набагато менше, ніж зовні, що сприяє утворенню конденсату, який відводиться по дренажним трубках. Паралельно із зайвою вологою всередині починають розмножуватися бактерії і з’являтися пил, які при взаємодії з водою сприяють утворенню живильного середовища – сприятливою умовою для розмноження.

Другою підставою стає дренажна система без використання сифона, головним призначенням якого є засмоктування смороду після роботи системи в результаті зливу конденсату в каналізацію. Дуже важливо, щоб весь обсяг сифона був наповнений постійно. Але застій води може спостерігатися і за умови неправильного монтажу агрегату, тому установку кондиціонерів краще довірити професіоналам.

Також неприємний запах може з’явитися в разі рециркуляції, коли повітряний потік рухається по колу і не виводиться назовні.

Як вирішити проблему

Для того щоб уникнути появи цієї проблеми, дуже важливо регулярно проводити технічне обслуговування кондиціонерів. Для усунення смороду необхідно виконати наступні дії:

  • позбутися зайвої вологи в техніці;
  • переробити дренажну систему;
  • обробити робочі поверхні пристрою спеціальними антибактеріальними засобами.

Справитися з запахом можна самостійно. Для цього потрібно небагато затримати вимикання вентильованого механізму після того, як агрегат перестав працювати. Таким чином, проводиться осушення випарника.

Якщо кондиціонер був встановлений неправильно, єдиним виходом стане коригування самого дренажу. Цю роботу довіряють майстрам перед проведенням дезінфекції.