21.07.2021

Різновиди і варіанти усунення несправності систем зволоження

Одним з головних критеріїв створення оптимального для життя мікроклімату в будинку і квартирі вважається вологість повітря. Саме цей показник позитивно позначається на боротьбі з вірусними захворюваннями, прискорює процес одужання, не робить негативного впливу на стан меблів та інших виробів з натуральних матеріалів. Саме тому попит на якісні системи зволоження повітря з кожним днем ​​зростає.

Поширені поломки

До основних несправностей таких систем можна віднести наступні:

  • відсутність подачі пари;
  • при розпилюванні виникає неприємний запах;
  • пар розпорошується слабо, і виникають сторонні звуки;
  • в приміщеннях, де працює система, починають потіти вікна.

При виявленні однією з перерахованих несправностей необхідно викликати майстра для її усунення.

Причини та шляхи вирішення недоліків

Причинами першого виду поломки прийнято вважати зниження рівня рідини в установці, або, навпаки, велич обсяг води, що знаходиться в підвідному каналі. Також внутрішні мембрани можуть засмічуватись дрібнодисперсним пилом та іншими забруднювачами. У цьому випадку буде потрібно повна заміна даного елемента.

Якщо зволожувальні обладнання під час своєї роботи починає видавати неприємний запах, значить проблема полягає в тому, що мембрана занадто забруднена. Для цього її потрібно зняти і добре прочистити, помити і ретельно просушити. Також додатково краще встановитися новий фільтр. Ще однією причиною такого недоліку може стати утворення цвілі і грибка на стінах установки. Для його усунення необхідно продезінфікувати і промити поверхню ємності, в якій знаходиться вода.

Гранично допустимий показник вологості в приміщенні не повинен перевищувати позначку 70%. Якщо він підвищується, в кімнаті починають потіти вікна, на поверхні меблі з’являються крапельки рідини. У цьому випадку порушується робота самої системи, тому краще звернутися до фахівців, які відрегулюють її.

Коли під час роботи установки з’являються сторонні шуми, а повітря слабо зволожується, значить вентиляційна система засмічена або в ній робочі елементи працюють на знос. В такому випадку дуже важливо швидше провести очистку каналів і при необхідності замінити структурні деталі.