31.07.2019

Варіанти встановлення повітряного опалення

Під терміном «повітряне опалення» прийнято розглядати певний спосіб обігріву житлових і нежитлових приміщень, де головну роль переносника тепла виконує саме повітря. Встановлення повітряного опалення можна виконувати в різних типах споруд – починаючи з офісних приміщень, торгових центрів, і закінчуючи виробничими підприємствами.

З огляду на величезну ефективність такої системи в процесі обігріву великогабаритних приміщень, цей метод вперше став популярним в США і Канаді, а з часом і в Україні.

Сучасна система включає в себе кілька обов’язкових елементів:

  • піч з теплообмінником;
  • вентилятор;
  • певна кількість повітропроводів.

опалення повітрямРізновиди даної системи дозволяють покупцям обирати моделі, укомплектовані також фільтрами та зволожувачами повітря для додаткового створення комфортних умов в приміщенні. Такі комплектуючі особливо ефективні для житлових будівель, де необхідно створити оптимальний мікроклімат.

Особливості виконання монтажних робіт

Встановлення системи повітряного опалення може складатися з однієї можливої схеми нагріву потоків повітря. Всього запропоновано три варіанти даної схеми:

  1. Рециркуляція – коли потоки повітря забираються з кімнати.
  2. Подача свіжого повітря – коли повітря використовується з вулиці.
  3. Комбінована схема – коли 50% потоків повітря забирається з кімнати, а решта 50% забираються з вулиці.

В результаті, встановлення обладнання безпосередньо залежить від обраної схеми повітрообміну. Точний розрахунок системи здійснюється з урахуванням побажань замовника і особливостей конструкції певної будівлі. Як правило, комбінований спосіб особливо ефективний для величезних котеджів або приватних будинків.

опалення повітрямВажливою перевагою повітряного опалення є те, що всі комунікації надійно заховані в стінах і підлоговому покриттю. Відсутність радіаторів і численних труб позитивно позначається на економії вільного простору.

Популярні способи встановлення повітряного опалення та налаштування системи

Вибір певного способу монтажу багато в чому залежить від того, які саме види систем повітряного опалення були використані.

  1. Котли на твердому паливі. Установка котла здійснюється в будь-якому зручному місці, де можна буде зберігати добовий запас дров. Фіксація повітропроводів здійснюється вгорі труб із застосуванням термостійкого алюмінієвого скотчу. У нижній частині потрібно буде зафіксувати невеликі відрізки повітропроводів, в яких є канальні вентилятори. Від грубки розводимо рукава по всьому приміщенню, яке буде опалюватися.
  2. Газовий котел може виконувати відразу кілька функцій: використовується в якості кліматичного комплексу і пристрою, який забезпечує теплом весь будинок. Схема роботи досить проста і зрозуміла: в процесі роботи котел палить газ, тим самим нагріваючи теплообмінник, через який проходять потоки повітря. Після цього, нагріті повітряні потоки розходяться по всій будівлі.
  3. Електричні системи обігріву. Для цього встановлюється стандартний тепловий вентилятор, потужність якого становить 2 кВт. Пристрій досить швидко нагріває повітряні потоки, які проходять через розігріту спіраль.

Діагностика сучасних систем повітряного опалення не потребує багато часу. Скориставшись послугами майстра, можна проводити діагностику кілька разів на рік – перед початком і після закінчення опалювального сезону. В процесі розрахунку даної системи важливо врахувати кількість вікон, дверей, товщину стін, а також – кількість людей, які будуть перебувати в даному приміщенні. Це дозволить точно встановити показники потужності необхідного пристрою.