Проектування систем осушення у Львові

Системи осушення повітря проектуються для приміщень котрі мають надлишкову вологість через особливості процесів що в них відбуваються таких як басейни, пральні, а також в приміщеннях котрі мають підвищені вимоги до якості повітря – фармацевтичні підприємства, книгосховища, музеї тощо. Завданням систем осушення повітря є підтримання необхідного рівня відносної вологості приміщень. Для різних за призначенням приміщень значення відносної вологості може бути різним. Наприклад для житлових приміщень нормальною вважається відносно вологість повітря на рівні 40-60 %, для приміщень басейнів – це 60 – 80 %.

При проектуванні систем осушення важливо точно визначити кількість надлишкової вологи, котра виділяється внаслідок технологічних процесів, визначити необхідний температурний режим та потужність припливно-витяжної вентиляції. Осушувати повітря приміщення можна кількома способами. Для приміщень громадських будівель, басейнів, заданого рівня відносної вологості повітря досягають переважно за рахунок асиміляції (зменшенням концентрації) надлишкової вологи припливним повітрям, або шляхом конденсації вологи внутрішнього повітря приміщення. Проектують також комбіновані системи. Для вибору того чи іншого способу осушення доведеться зважити багато чинників, оскільки такі системи мають свої переваги та недоліки, вартість та витрати на подальшу експлуатацію.

Вимоги до проектування

Осушення повітря за рахунок зниження вологи припливним повітря має перевагу в тому, що повітря в приміщення подається ззовні, компенсуючи виділення вологи всередині. Це дозволяє подавати великі обсяги свіжого повітря всередину, відсутня необхідність витрат на роботу компресорів, дозволяє застосовувати рекуператори для зниження затрат на підігрів свіжого повітря в холодну пору року. Однак,осушення в такий спосіб має і ряд недоліків, а саме – залежність від вологості зовнішнього повітря (наприклад в дощову погоду) значні затрати на підігрів зовнішнього повітря в холодну пору року тому що необхідно догрівати великий обсяг зовнішнього повітря до температури внутрішнього повітря. Застосування рекуператора в такому випадку знизить енергоспоживання тільки частково. Осушення повітря за рахунок конденсації вологи з внутрішнього повітря має перевагу в тому, немає необхідності постійно догрівати зовнішнє повітря, рівень вологості повітря не залежатиме від зовнішніх чинників. Недоліком такої системи є відсутність подачі свіжого повітря та затрати на роботу компресорної установки. На практиці часто поєднують ці два способи в залежності від того який результат необхідно досягнути.

Оформлення проекту

Результатом проектування систем осушення є:

 • Розрахунок вологонадлишків приміщення
 • Потужність обладнання систем осушення
 • План системи осушення
 • Підбір установок обробки повітря
 • Кошторисна вартість обладнання, матеріалів та вартість робіт з встановлення та пуско-налагодження систем

Потрібно пам’ятати, що неправильно запроектована система осушення може спричинити низьку енергетичну ефективність її роботи, конденсацію вологи на стінах огороджуючих конструкцій та їх подальшому руйнуванню, появу грибків та плісняви.

ОТРИМАЙТЕ ПРОРАХУНОК ПО ВАШОМУ ОБ'ЄКТУ БЕЗКОШТОВНО
Отримати консультацію
  Система кондиціювання, система вентиляції, повітряне опалення, система осушення - на сайті “Ярта”

  Системи осушення повітря.

  Компанія Ярта пропонує комплексні рішення для будь-якого типу приміщень – від житлових до технологічних.

  Проектування систем осушення

  Проектування систем осушення замовляють для виробництв, приватних будинків, різних ЖК і тд. Пропозиція підходить як для будівель адміністративного так і для громадського типу. Найчастіше послугу замовляють на об’єкти, в яких є басейни.

  З чого складається проектування систем осушення?

  Для професійного монтажу використовуються архітектурні, технологічні та будівельні креслення. Замовник подає або разом з інженерами розробляє технічне завдання, на якому базуватиметься проектування систем осушення повітря. Також необхідний попередній збір даних по клімату і нормативної документації.

  Професіонали роблять такі послуги:

  • працюють над ТЗ;
  • вибирають метод;
  • збирають проектні документи;
  • підбирають обладнання та витратні матеріали;
  • узгоджують деталі з клієнтом;
  • здійснюють установку.

  Найчастіше замовляють асиміляційні, адсорбційні і конденсаційні моделі техніки.

  Яка ціна на створення системи?

  Проектування осушення басейну коштує по-різному. Цінник залежить від того, який об’єкт оформляє робочий процес, які інструменти для цього потрібні, скільки сил і часу витратять фахівці на виконання поставленого завдання.