Проектування систем повітряного опалення у Львові

Опалення повітрям застосовується з давніх часів. Його принцип полягає в тому, що надлишкове тепло вноситься в приміщення безпосередньо самим повітрям. Найпростіші системи повітряного опалення, як правило, складаються з джерела тепла розміщеного безпосередньо в опалюваному приміщенні (каміни, грубки, пічки тощо), передача теплоти від джерела тепла до споживача в таких системах відбувається природнім шляхом. Більш сучасні системи повітряного опалення проектують з використанням примусового спонукання руху повітря від джерела до споживача за допомогою вентиляційного обладнання. Це дає змогу розширити межі застосування таких систем, зокрема, як для виробничих потреб так і для комерційних об’єктів, а також системи повітряного опалення проектують для приватних житлових будинків.

Як правило, в системах повітряного опалення використовується рециркуляційне повітря (повторно циркулює). Таке повітря забирається з середини приміщення, проходить через фільтр і нагрівник та повертається назад. Система повітропроводів дає можливість транспортувати нагріте повітря від джерела тепла до споживача та рівномірно роздавати тепло по периметру будівлі (на відміну від систем з природньою циркуляцією), а також регулювати швидкість потоку повітря. Роздача нагрітого повітря проектується в робочу зону приміщення зі стелі або з підлоги, залежно від особливостей архітектури, побажань споживача, та технологічної необхідності. Крім нагнітаючої системи повітропроводів необхідно також передбачити і рециркуляційну систему для того щоб уникнути дисбалансу. Рециркуляційні отвори переважно проектують в протилежній частині опалювального приміщення відносно нагнітаючих отворів щоб циркуляцією забезпечити весь об’єм приміщення. Часто до рециркуляційного повітря додається частина свіжого повітря (рекомендуємо не більше 20 %) з метою постійного поновлення свіжим повітрям опалювального приміщення. Це дозволяє сумістити систему повітряного опалення з системою вентиляції, що дозволяє знизити затрати на будівництво. Суміщену з опаленням вентиляцію радимо застосувати при проектуванні інженерних мереж для комерційної нерухомості та для приватних житлових будинків і котеджів.

 

 

Сучасні системи повітряного опалення, на відміну від інших систем опалення, дозволяють контролювати практично всі параметри повітря приміщення для комфортного перебування в ньому. Температуру повітря в приміщенні забезпечується нагрівником та охолоджувачем (кондиціонером), відносна вологість контролюється вбудованим зволожувачем повітря, чистота повітря забезпечується повітряними фільтрами та подачею свіжого повітря. Крім того, застосування теплових насосів в повітряних системах ( типу повітря/повітря ) значно дешевше за аналогічні системи з використанням води як проміжного теплоносія. Вбудовані рекуператори тепла дозволяють заощаджувати енергоресурси при нагріві припливного вентиляційного повітря.

Системи повітряного опалення широко розповсюджені у США та Канаді. Фахівці ПП «Ярта» проектують такі системи в Україні вже понад 20 років. Серед об’єктів, де вже сьогодні вони справно працюють, є як громадські заклади (магазини, офісні центри, ресторани, кафе, супермаркети), так і приватні будинки, квартири та котеджі.

ОТРИМАЙТЕ ПРОРАХУНОК ПО ВАШОМУ ОБ'ЄКТУ БЕЗКОШТОВНО
Отримати консультацію
    Система кондиціювання, система вентиляції, повітряне опалення, система осушення - на сайті “Ярта”

    Проектування систем повітряного опалення